Government of Saskatchewan
Tuesday, April 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 31/2015 - Saskatchewan Municipal Board Membership Changes (Document #15750) (Minister of Government Relations)
Description:

Title: Saskatchewan Municipal Board Membership Changes (Document #15750)

Minister: Minister of Government Relations

Summary: Further to Your Honour's Order 160/2014, dated April 9, 2014, orders the following changes to the Saskatchewan Municipal Board:

Person/Address Term Full/Part-time
Cancel
Jodi Vaughan, Regina expired Part-time
Confirm
Dianne Ford, Regina, Chairman May 31, 2017 Full-time
Gordon Hubbard, Regina
Vice-Chairman
May 1, 2017 Full-time
John Eberl, Moose Jaw August 31, 2018 Full-time
Lorna Cottenden, Regina December 16, 2018 Full-time
Doug Steele, SARM, Gull Lake April 10, 2016 Part-time
Barry Gunther, Sun Valley (SUMA) April 10, 2016 Part-time
Lee Fuller, Saskatoon April 10, 2016 Part-time

See: The Municipal Board Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: