Government of Saskatchewan
Friday, December 15, 2017
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 9/2015 - Saskatchewan Heritage Foundation Board of Directors Membership Changes (Minister of Parks, Culture and Sport)
Description:

Title: Saskatchewan Heritage Foundation Board of Directors Membership Changes

Minister: Minister of Parks, Culture and Sport

Summary: Further to Your Honour’s Order 663/2014, dated December 18, 2014, orders the following changes to the Saskatchewan Heritage Foundation Board of Directors:

Person Address Term
Cancel
Jennifer Hoesgen Watson resigned
Appoint
Leslie Amundson Saskatoon 2 years from OC date
Confirm
Royce Pettyjohn, Chairperson Maple Creek April 18, 2015
Charles Pirie, Vice-Chairperson Balgonie June 26, 2016
Leslie Amundson Saskatoon 2 years from OC date
Claude-Jean Harel Regina December 18, 2016
Dr. Jim Basinger Saskatoon December 18, 2016
Raelyn Tilbury Moose Jaw December 18, 2016
Philip Hamm Fleming April 18, 2015
Toos Giese-Stefiuk Gravelbourg April 18, 2015
Bradley Taylor Regina June 26, 2016
Dr. Merle Massie Biggar June 26, 2016

See: The Heritage Property Act, sections 5.3, 5.31 and 5.4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: