Government of Saskatchewan
Monday, February 18, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 368/2013 - Board of Directors of SaskEnergy Incorporated Membership Changes (Minister Responsible for SaskEnergy Incorporated/Minister of Crown Investments)
Description:

Title: Board of Directors of SaskEnergy Incorporated Membership Changes

Minister: Minister Responsible for SaskEnergy Incorporated, Minister of Crown Investments

Summary: Further to Your Honour’s Order 48/2012, dated February 1, 2012, orders the following changes to the Board of Directors of SaskEnergy Incorporated:

Person/Address Position Term
Cancel
Rob Pletch, Q.C., Regina Chairperson resigned
James Rybchuk, Q.C., Regina Member resigned
Nadine Krenosky, Calgary AB Vice-Chairperson cancel
Appoint
Sue Barber, Q.C., Regina Member February 5, 2016
Nola Joorisity, Regina Member February 5, 2015
Norm Beug, Regina Member February 5, 2015
Reappoint
Victor Thomas, Regina Member February 5, 2016
Designate
Sue Barber, Chairperson
Victor Thomas, Vice-Chairperson
Confirm
Sue Barber, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2016
Victor Thomas, Regina Vice-Chairperson February 5, 2016
James Baker, Regina Member February 5, 2014
Dave Bishop, Regina Member February 5, 2014
Curt Chickoski, Swift Current Member February 5, 2014
Grant Gayton, Regina Member February 5, 2014
Sharon Hodgson, Big River Member February 5, 2014
Nola Joorisity, Regina Member February 5, 2015
Allan Kerpan, Kenaston Member February 5, 2014
Neal Krawchuk, Saskatoon Member February 5, 2014
Alfred Labas, Yorkton Member February 5, 2014
Norm Beug, Regina Member February 5, 2015

See: The SaskEnergy Act, sections 5 and 13





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: