Government of Saskatchewan
Sunday, April 21, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 46/2013 - Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes (Minister Responsible for Saskatchewan Government Insurance)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Saskatchewan Government Insurance

Summary: Further to Your Honour’s Order 45/2012, dated February 1, 2012, orders the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance:

Person/ Address Position Term
Cancel
Warren Sproule, Q.C., Regina Chairperson expired
Appoint
Arlene Wiks, Saskatoon Member February 6, 2016
Designate
Arlene Wiks, Chairperson
Reappoint
Denis Perrault, Swift Current Member February 6, 2015
Confirm
Arlene Wiks, Saskatoon Member February 6, 2016
Rick Watson, Regina Vice-Chairperson February 5, 2014
Brynn Boback-Lane, Saskatoon Member February 5, 2014
Merin Coutts, Saskatoon Member February 5, 2014
Howard Crofts, Regina Member February 5, 2014
Dwight Dunn, Wolseley Member February 5, 2014
Rick Kennedy, Saskatoon Member February 5, 2014
Tyrone Klewchuk, Yorkton Member February 5, 2014
Rick Orr, Prince Albert Member February 5, 2014
Denis Perrault, Swift Current Member February 5, 2015
Rick Smith, Regina Member February 5, 2014
Jeff Sterzuk, Calgary AB Member February 5, 2014

See: The Saskatchewan Government Insurance Act, 1980, sections 3 and 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: