Government of Saskatchewan
Tuesday, April 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 350/2012 - Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes (Minister of Parks, Culture and Sport)
Description:

Title: Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes

Minister: Minister of Parks, Culture and Sport

Summary: Further to Your Honour’s Order 253/2011, dated April 20, 2011, orders the following changes to the board of trustees for the Community Initiatives Fund:

Person Address Term
Cancel
Darcy McLeod Yorkton cancel
Reappoint
Alan Tanchak Hafford May 31, 2016
Appoint
Esther Haas Langenberg May 31, 2016
Confirm
Dwight Lemon Swift Current May 31, 2013
Lynn Chipley Estevan May 31, 2013
Terri Davis Prince Albert May 31, 2014
Joe Ralko Regina May 31, 2014
Darlene Bessey Saskatoon May 31, 2015
Cara Merasty Saskatoon May 31, 2015
Alan Tanchak Hafford May 31, 2016
Esther Haas Langenberg May 31, 2016

See: The Saskatchewan Gaming Corporation Act, sections 26 and 28





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: