Government of Saskatchewan
Tuesday, April 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 319/2012 - Wascana Centre Authority Membership Changes (President of the Executive Council)
Description:

Title: Wascana Centre Authority Membership Changes

Minister: President of the Executive Council

Summary: Further to Your Honour’s Order 628/2010, dated October 20, 2010, orders the following changes to the Wascana Centre Authority:

Person Address Term
Cancel
Christine Tell, MLA Regina cancel
Appoint
Bill Hutchinson, MLA Regina 2 years from OC date
Confirm
Bill Hutchinson, MLA Regina 2 years from OC date
Rod Sieffert Regina October 27, 2012
Wayne Clifton Regina October 27, 2012
Ron Dedman Regina September 30, 2012
Alan Nicholson Regina October 27, 2012

See: The Wascana Centre Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: