Government of Saskatchewan
Friday, February 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 52/2012 - Board of Directors of Information Services Corporation of Saskatchewan Membership Changes (Minister Responsible for Crown Investments Corporation)
Description:

Title: Board of Directors of Information Services Corporation of Saskatchewan Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Crown Investments Corporation

Summary: Further to Your Honour’s Order 217/2010, dated April 21, 2010, orders the following changes to the Board of Directors of Information Services Corporation of Saskatchewan:

Person/ Address Position Term
Cancel
Sue Barber, Q.C., Regina Chairperson expired
Allan Kerpan, Kenaston Member expired
Appoint
Jeret Bode, Saskatoon Member Feb 5, 2014
Honourable Carol Skelton, Harris Member Feb 5, 2014
Reappoint
Tom Christiansen, Swift Current Member Feb 5, 2015
Brad Sylvester, Saskatoon Member Feb 5, 2015
Alphonse Bird, Prince Albert Member Feb 5, 2014
Larry Hiles, Regina Member Feb 5, 2014
William (Scott) Musgrave, Lloydminster Member Feb 5, 2014
Ray Sass, Yorkton Member Feb 5, 2014
Designate
Tom Christiansen Chairperson
Brad Sylvester Vice-Chairperson
Confirm
Tom Christiansen, Swift Current Member Feb 5, 2015
Brad Sylvester, Saskatoon Member Feb 5, 2015
Alphonse Bird, Prince Albert Member Feb 5, 2014
Jeret Bode, Saskatoon Member Feb 5, 2014
Larry Hiles, Regina Member Feb 5, 2014
William (Scott) Musgrave, Lloydminster Member Feb 5, 2014
Ray Sass, Yorkton Member Feb 5, 2014
Honourable Carol Skelton, Harris Member Feb 5, 2014

See: The Crown Corporations Act, 1993, sections 11 and 23





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: