Government of Saskatchewan
Friday, February 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 17/2011 - Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes (Minister Responsible for Saskatchewan Government Insurance)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Saskatchewan Government Insurance

Summary: Further to Your Honour’s Order 36/2010, dated February 4, 2010, orders the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Government Insurance:

Person/ Address Position Term
Cancel
Anne Lavack, Regina Vice-Chair expired
Appoint
Denis Perrault, Swift Current Member February 5, 2013
Reappoint and Designate
Warren Sproule, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2013
Rick Watson, Regina Vice-Chairperson February 5, 2014
Confirm
Warren Sproule, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2013
Rick Watson, Regina Vice-Chairperson February 5, 2014
Merin Coutts, Saskatoon Member February 5, 2012
Howard Crofts, Regina Member February 5, 2012
Dwight Dunn, Wolseley Member February 5, 2012
Rick Kennedy, Saskatoon Member February 5, 2012
Tyrone Klewchuk, Yorkton Member February 5, 2012
Rick Orr, Prince Albert Member February 5, 2012
Doug Richardson, Q.C., Saskatoon Member February 5, 2012
Rick Smith, Regina Member February 5, 2012
Jeff Sterzuk, Calgary AB Member February 5, 2012

See: The Saskatchewan Government Insurance Act, 1980, sections 3 and 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: