Government of Saskatchewan
Friday, February 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 18/2011 - Board of Directors of Saskatchewan Opportunities Corporation Membership Changes (Minister Responsible for Crown Investments Corporation/Minister Responsible for Innovation)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Opportunities Corporation Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Crown Investments Corporation and Minister Responsible for Innovation

Summary: Further to Your Honour’s Order 32/2010, dated February 4, 2010, orders the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Opportunities Corporation:

Person/ Address Position Term
Reappoint and Designate
Arlene Wiks, Saskatoon Chairperson February 5, 2014
Confirm
Arlene Wiks, Saskatoon Chairperson February 5, 2014
Mark Regier, Saskatoon Vice-Chairperson February 5, 2012
David Button, Regina Member February 5, 2012
Richard Florizone, Saskatoon Member February 5, 2012
Shauna Fjaagesund, Swift Current Member February 5, 2012
John Schmeiser, Calgary AB Member February 5, 2012

See: The Saskatchewan Opportunities Corporation Act, sections 3, 10 and 11





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: