Government of Saskatchewan
Sunday, April 21, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 21/2011 - Board of Directors of SaskEnergy Incorporated Membership Changes (Minister Responsible for Crown Investments Corporation /Minister Responsible for SaskEnergy Incorporated)
Description:

Title: Board of Directors of SaskEnergy Incorporated Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Crown Investments Corporation and Minister Responsible for SaskEnergy Incorporated

Summary: Further to Your Honour’s Order 47/2010, dated February 4, 2010, orders the following changes to the Board of Directors of SaskEnergy Incorporated:

Person/ Address Position Term
Reappoint and Designate
Rob Pletch, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2014
Nadine Krenosky, Regina Vice-Chairperson February 5, 2014
Confirm
Rob Pletch, Q.C., Regina Chairperson February 5, 2014
Nadine Krenosky, Regina Vice-Chairperson February 5, 2014
James Baker, Regina Member February 5, 2012
Dave Bishop, Regina Member February 5, 2012
Curt Chickoski, Swift Current Member February 5, 2012
Grant Gayton, Regina Member February 5, 2012
Sharon Hodgson, Big River Member February 5, 2012
Neal Krawchuk, Saskatoon Member February 5, 2012
Alfred Labas, Yorkton Member February 5, 2012
Mitch McLeod, Calgary AB Member February 5, 2012
James Rybchuk, Q.C., Regina Member February 5, 2012
Victor Thomas, Regina Member February 5, 2012

See: The SaskEnergy Act, sections 5 and 13





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: