Government of Saskatchewan
Saturday, February 23, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 22/2011 - Board of Directors of Saskatchewan Water Corporation Membership Changes (Minister Responsible for Crown Investments Corporation/Minister Responsible for Saskatchewan Water Corporation)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Water Corporation Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Crown Investments Corporation and Minister Responsible for Saskatchewan Water Corporation

Summary: Further to Your Honour’s Order 48/2010, dated February 4, 2010, orders the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Water Corporation:

Person/ Address Position Term
Reappoint and Designate
Glen Rittinger, Swift Current Chairperson February 5, 2014
Lionel Labelle, Saskatoon Vice-Chairperson February 5, 2014
Confirm
Glen Rittinger, Swift Current Chairperson February 5, 2014
Lionel Labelle, Saskatoon Vice-Chairperson February 5, 2014
Larry Burechailo, Rosetown Member February 5, 2012
Ken Hookway, Melfort Member February 5, 2012
Guy Lariviere, Canoe Narrows Member February 5, 2012
Brenda Merasty, Saskatoon Member February 5, 2012
Garry Moroz, Pelly Member February 5, 2012
Gary Vidal, Meadow Lake Member February 5, 2012

See: The Saskatchewan Water Corporation Act, sections 3, 4, 13 and 14





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: