Government of Saskatchewan
Friday, February 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 23/2011 - Saskatchewan Gaming Corporation Membership Changes (Minister Responsible for Crown Investments Corporation/Minister Responsible for Saskatchewan Gaming Corporation)
Description:

Title: Saskatchewan Gaming Corporation Membership Changes

Minister: Minister Responsible for Crown Investments Corporation and Minister Responsible for Saskatchewan Gaming Corporation

Summary: Further to Your Honour’s Order 53/2010, dated February 4, 2010, orders the following changes to the Saskatchewan Gaming Corporation:

Person Address Term
Reappoint and Designate
Wes Becker, Chairperson Regina February 5, 2013
Confirm
Wes Becker, Chairperson Regina February 5, 2013
Blair Ross, Vice-Chairperson Regina February 5, 2012
Ronald Bruck Moose Jaw February 5, 2012
Lindsey Kequahtooway (Kaye) Grenfell July 25, 2010
Ronald Martin Fort Qu’Appelle March 6, 2011
Kevin Missens Fort Qu’Appelle March 6, 2011
Bonnie Wallin Wadena February 5, 2012

See: The Saskatchewan Gaming Corporation Act, sections 6 and 7
The Saskatchewan Gaming Corporation (Appointment of Members) Regulations, section 3
The Crown Corporations Act, 1993, section 23





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: