Government of Saskatchewan
Sunday, April 21, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 773/2010 - Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation Membership Changes – Amending Order (Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport)
Description:

Title: Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation Membership Changes – Amending Order

Minister: Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport

Summary: Orders:

(a) that Order in Council 747/2010, dated December 14, 2010 be repealed; and

(b) the following changes to the Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation:

Name Address Term
Reappoint
Dianna Waffle Regina March 31, 2011
Nancy McEwen Regina March 31, 2011
Confirm
Andrea Wynne Young, Chairperson Regina June 17, 2012
Dianna Waffle Regina March 31, 2011
Nancy McEwen Regina March 31, 2011

See: The Communications Network Corporation Act, sections 4, 8 and 9





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: