Government of Saskatchewan
Monday, December 18, 2017
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 587/2010 - Wascana Centre Authority Membership Changes (Minister Responsible for the Provincial Capital Commission)
Description:

Title: Wascana Centre Authority Membership Changes

Minister: Minister Responsible for the Provincial Capital Commission

Summary: Further to Your Honour’s Order 418/2010, dated June 29, 2010, orders the following changes to the Wascana Centre Authority:

Person Address Term
Cancel
Honourable Bill Hutchinson Regina cancel
Appoint
Ron Dedman Regina 2 years from OC date
Confirm
Christine Tell, MLA Regina June 29, 2012
Rod Sieffert Regina October 15, 2010
Wayne Clifton Regina October 15, 2010
Sam Richardson Regina October 15, 2010
Ron Dedman Regina 2 years from OC date

See: The Wascana Centre Act, section 4





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: