Government of Saskatchewan
Thursday, April 18, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 93/2009 - Board of Directors of Saskatchewan Power Corporation Membership Changes (Minister of Crown Corporations)
Description:

Title: Board of Directors of Saskatchewan Power Corporation Membership Changes

Minister: Minister of Crown Corporations

Summary: Further to Your Honour’s Order 52/2008 (February 6, 2008), approve the following changes to the Board of Directors of Saskatchewan Power Corporation:

Person/Address Position Term
Reappoint
Al Macatavish, Winnipeg MB Member February 5, 2010
Chief Tammy Cook-Searson,La Ronge Member February 5, 2010
Confirm
Joel Teal, Saskatoon Chairperson February 5, 2011
Bill Wheatley, Regina Vice-Chairperson February 5, 2011
Chief Tammy Cook-Searson, La Ronge Member February 5, 2010
Judy Harwood, Saskatoon Member February 5, 2010
Nick Kaufman, Regina Member February 5, 2010
Bryan Leverick, Saskatoon Member February 5, 2010
Al Macatavish, Winnipeg MB Member February 5, 2010
Michael MacBean, Swift Current Member February 5, 2010
Grant McGrath, Rosetown Member February 5, 2010

See: The Power Corporation Act, section 2 The Crown Corporations Act, 1993, section 23





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: