Government of Saskatchewan
Monday, April 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 576/2008 – Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes (Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport)
Description:

Title: Board of Trustees for the Community Initiatives Fund Membership Changes

Minister: Minister of Tourism, Parks, Culture and Sport

Summary: Further to Your Honour’s Order 271/2007 (April 18, 2007), approve the following changes to the Board of Trustees for the Community Initiatives Fund:

Person Address Term
Cancel
Lance Brown Craik expired
Joe McKay Canoe Lake expired
Cheryl Bauer Hyde Regina expired
Audra Young Regina expired
Appoint
Darcy McLeod Yorkton March 31, 2012
Alan Tanchak Hafford March 31, 2012
Arlene Janzen White City March 31, 2010
Arthur (Archie) Balon Saskatoon March 31, 2010

See: The Saskatchewan Gaming Corporation Act (Sections 26 and 28)





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: