Government of Saskatchewan
Monday, April 22, 2019
Publications Centre
Publications Centre
MY Account | View Cart





OC 970/2007 - Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation Membership Changes (President of the Executive Council)
Description:

Title: Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation Membership Changes

Minister: President of the Executive Council

Summary: Further to Your Honour’s Order 48/2007 (February 6, 2007), approve the following changes to the Board of Directors of the Saskatchewan Communications Network Corporation:

Person Address Term
Cancel
Barbara MacLean, Member Regina
Appoint
Van Isman, Member Regina 3 years from OC date
Confirm
Veronica Gamracy, Chairperson Saskatoon November 29, 2009
Van Isman, Member Regina 3 years from OC date
Raj Randhawa Saskatoon May 24, 2008
Patricia Roe Saskatoon May 24, 2008
Patricia Pacholek Regina May 24, 2008
Chris Lee La Ronge May 24, 2008
Kelly Miner Regina November 29, 2009
Gordon Tootoosis Cut Knife November 29, 2009
Glenda James Moose Jaw November 29, 2009
Devin O’Neal North Battleford November 29, 2009


See: The Communications Network Corporation Act





Related Products

These publications are related to the currently selected product as determined by the agency cataloguing the document:


May We Suggest...

The following are some but certainly not all products related to the currently displayed product: